Produktai

Vaizdo medžiaga

Panaudojimas

Naujienos

SWS – SOUDAL SISTEMOS

Soudal langų sistema SWS – Šiltas langų montavimas

Langų ir lauko durų sandarinimo sistema, pagrįsta garų barjerinėmis juostomis ir skystomis sandarinimo.

Tinkamas (šiltas) langų montavimas yra labai svarbus komfortiškam gyvenimui. Nesandarumas lango ir sienos jungtyje reiškia, kad trūksta apsaugos nuo šalčio, triukšmo ir vandens. Apšiltinimo medžiagoje esančios drėgmės pasekmė – aplink langą susidaro šalčio tilteliai ir tokiu būdu nekontroliuojamas šilumos pasišalinimas iki 20%.

SWS, kas tai?

Patikimas sprendimas, ženkliai pagerinantis pastato energinį efektyvumą – Soudal Window System (SWS), sertifikuota ITB (pastatų tyrimo institute), bandymo protokolai IFT (Rosenheim). Soudal Window System atliktas trisluoksnis langų montavimas (vadinamas šiltu langų montavimu), t.y. efektyvus ir ilgalaikis langų užsandarinimas montavimo vietoje. Soudal Window System minimalizuoja vandens garų kondensacijos riziką šiltinimo sluoksnyje aplink langą ir šilumos tiltelio susidarymą. Tai yra efektyviai apsaugoma nuo pastato šilumos nuostolių, prisidedant prie ženkliai mažesnių šildymo sąskaitų ir pagerinant klimatą patalpose.

Šilto lango montavimo sistema paremta principu „sandariau viduje nei išorėje“ ir susideda iš trijų tarpusavyje suderintų sluoksnių su griežtai apibrėžtomis funkcijomis: šilumos/garso izoliacijos sluoksnis, vidinis sandarinimas ir

Kodėl verta pasirūpinti šiltu langų montavimu?

Geresnis šiluminis komfortas patalpoje

Trisluoksnis montavimas naudojant SWS sistemos komponentus, yra patikima ir šilta langų montavimo sistema, kuri garantuoja sandarų langų montavimą, efektyviai apsaugo nuo nekontroliuojamo šilumos nutekėjimo iš pastato. Šio sprendimo privalumai jaučiami ne tik objekto naudotojams, bet ir aplinkai. Kuo mažiau energijos sunaudojame pastato šildymui

žiemą, tuo mažiau teršalų išmetama į atmosferą.

Akustinis komfortas

Sandarus langų montavimas tai geras izoliacijos lygis,

bėgant laikui putos nesuyra ir garso izoliacija kambaryje išliks gera.

Kambaryje garso izoliacija bus išlaikyta.

Investicija į gerų parametrų langus ir šiltą jų montavimą garantuoja, kad namuose bus tylu, o lauke nesigirdės iš vidaus sklindantis triukšmas ir garsai.

Be pelėsio ir grybelio

Dėka teisingai sumontuotų langų patalpoje bus lengvai pasiekiamas higienis standartas, nebus pelėsio ir grybelio. Soudal SWS sistema apsaugo nuo drėgmės kondensacijos termoizoliaciniame sluoksnyje, o tai savo ruožtu pašalina tokias problemas kaip grybelio ir pelėsio augimas ant langų rėmų ar dažų atsisluokniavimo nuo sienų ir lubų.

Mažesnės išlaidos, susijusios su pastato šildymu

Šilto langų montavimo sistema taip pat didina namų ūkio santaupas. Sandarus langų montavimas palengvina racionalų šilumos energijos taupymą name ar bute, o tai reiškia daug mažesnes sąskaitas už šildymą.

sluoksnyje, o tai savo ruožtu pašalina tokias problemas kaip grybelio ir pelėsio augimas ant langų rėmų ar dažų atsisluokniavimo nuo sienų ir lubų.

nZEB (Near Zero Energy Building) ir pasyvūs namai

Montavimo sluoksniai

Pateikiami lango skerspjūviai parodo tris atskirus sluoksnius. Susipažinkite su kiekvieno iš jų funkcijomis.

Uszczelnienie paroprzepuszczalne okna przy ciepłym montażu okien

Garams pralaidus lango sujungimo sandarinimas

Soudal langų montavimo sistemos SWS išorinio sluoksnio funkcija yra apsaugoti vidurinį sluoksnį, t. y. poliuretano putas, nuo oro sąlygų poveikio, dėl kurių putos gali sudrėkti.  Dėl išorinio ir vidinio sandarinimo, vidurinis sluoksnis  išlieka sausas ir nepraranda savo izoliacinių savybių.

 • Atsparumas išoriniams veiksniams ir atmosferos reiškiniams, rėmo ir angokraščio jungties apsauga nuo šių reiškinių poveikio.

 • Jungties apsauga nuo lietaus vandens patekimo.

 • Drėgmės, kuri gali būti viduriniame sluoksnyje, pasišalinimas į išorę.

Przekrój okna zamontowanego wg zasad ciepłego montażu prezentujący warstwę pianki poliuretanowej

Siūlės šiluminė ir garso izoliacija

Šilto lango montavimo sistemoje SWS, vidurinis apšiltinimo sluoksnis pagamintas iš puikiais šilumos ir garso izoliacijos parametrus turinčių poliuretano putų, kurios pilnai užpildo tarpą tarp staktos ir angokraščio. Tačiau jos gali suirti, jei į jas prasiskverbia drėgmė. Todėl labai svarbu apsaugoti izoliacinį sluoksnį iš abiejų pusių.

 • Lango jungties su siena šiluminė ir akustinė izoliacija.

 • λ koeficientas: 0,0345 W / (m * K).

 • Apskaičiuotas labai mažas šilumos laidumo koeficientas U <0,434 W / (m²K) sujungimui, kurio sandarinimo gylis yra 82 mm.

 • Triukšmo slopinimo galimybė 10-20 mm pločio jungties Rw> 63 dB, Ra1> Rw + C = 63 + (- 1)> 62 dB, Ra2> Rw + Ctr = 63 + (- 4)> 59 dB.

Uszczelnienie paroszczelne podczas ciepłego montażu okien

Garams nelaidus siūlės sandarinimas

Soudal Window System vidinio sandarinimo paskirtis – apsaugoti vidurinį sluoksnį nuo drėgmės ir oro prasiskverbimo iš pastato vidaus. Jis pagamintas iš garams nepralaidžios medžiagos. Juostos sandariai atskiria garus esančius patalpos viduje nuo išorės. Putos išlieka sausos, taip sumažėja energijos nuostoliai.

 • Sulaiko nekontroliuojamus oro srautus.

 • Tai apsaugo nuo skersvėjų susidarymo

 • Tai sumažina vandens garų kondensaciją jungtyje.

 • Tai leidžia gauti temperatūros koeficientą fRsi> 0,72.
SWS sistemos komponentai

Trys pagrindiniai SWS sistemos komponentai yra naudojami trisluoksniam langų sandarinimuimontavimo metu, taip pat dar vadinamas kaip sandarus ir šiltas montažas.

Izolator

Poliuretano sandarinimo putos – šilumos ir garso izoliacija Aukštos kokybės Soudafoam poliuretano putos, pvz., Flexifoam, yra SWS sistemos langų montavimo dalis ir puiki šilumos bei garso izoliacija. Purškiant plečiasi ir puikiai užpildo tarpą aplink langą..

Oro pralaidomo

klasė 4 a ≤ 0,1

Akustinė izoliacija

-63 dB

Termoizoliacija

0,035 W/mK

Sandarumas vandeniui

Klasė 9A

Montavimo putos SOUDAFOAM

Soudal Window System poliuretano sandarinimo putos yra skirtos dirbti pliusinėje temperatūroje, universalios taip pat yra žieminės versijos putos darbui žemoje temperatūroje. Soudal sandarinimo putos pasižymi puikiu sukibimu su tipiniais statybiniais paviršiais, matmenų stabilumu, greitu kietėjimo laiku ir mažu plėtimu. Dėl ypatingos baliono vožtuvo konstrukcijos - Duravalve – yra puiki išeiga viso galiojimo laiku. Šis vožtuvas garantuoja absoliutų putų baliono sandarumą, yra atsparus chemikalams ir oro sąlygoms, neužsiblokuoja ir nesulimpa.

Taśmy paroizolacyjne SWS

Garo/hidro izoliacinės juostos

sprendimas naujiems ir esamiems pastatams

Kadangi tik sausos poliuretano putos pasižymi puikiais izoliaciniais parametrais, jas reikia tinkamai apsaugoti specialiomis garus, vėją ir vandenį sulaikančiomis juostomis

Drėgmei iš pastato vidaus į apšiltinimo sluoksnį prasiskverbti neleidžia FOLIENBAND EC INSIDE ALU TOTAL garo izoliacinė juosta. O garams pralaidi FOLIENBAND EC OUTSIDE UV+ TOTAL juosta veikia vienpusės membranos principu – ji be kita ko apsaugo putas nuo lietaus vandens, vėjo ir UV spindulių, tuo pačiu leidžia drėgmei migruoti į pastato išorę.

Savaime limpanti suspausta sandarinimo juosta Soudaband PRO BG1 yra impregnuota, atvirų porų, iš anksto suspausta jungčių sandarinimo juosta. Naudojama fasadų siūlių sandarinimui, izoliacijai ir apsaugai nuo atmosferos poveikio. Juosta turi lipnų sluoksnį ir gali būti naudojama be grunto. Atsparus oro sąlygoms iki mažiausiai 600 Pa. Atitinka DIN 18542: 2009, BG1 klasės reikalavimus. Atitinka DIN 4102, B1 klasę. Atspari UV spinduliams ir lietui. Užklijavus, juosta plečiasi, užpildydama tarpus, taip pat prisitaiko prie paviršiaus nelygumų. Yra įvairių dydžių ir pločių. Daugiafunkcė Savaime limpanti suspausta sandarinimo juosta 3 viename Daugiafunkcė, iš anksto suspausta siūlių sandarinimo juosta Soudaband PRO MF1 užtikrina ilgalaikį ir efektyvų sandarumą, garso bei šilumos izoliaciją ir atitinka naujus DIN 18542:2020 MF1 standartus. Ji atitinka tris profesionalios siūlių sandarinimo lygius viename: - išorėje nepralaidi lietui (EN 1027: ≤ 1050 Pa) ir apsaugo nuo oro sąlygų; • gera šilumos ir garso izoliacija viduryje; • sandarumas siūlės viduje;

Soudatight skystos membranos – alternatyva garų barjerinėms juostoms

Alternatyva juostoms yra Soudatight skystos membranos, ypač rekomenduojamos keičiant langų rėmus namuose ir senos statybos pastatuose.

Soudatight mastika yra labai elastinga, nereikalauja grunto ir gali būti naudojama net ant drėgnų ar šiek tiek dulkėtų paviršių. Jų naudojimas gali žymiai sutrumpinti langų montavimo darbų laiką.

Soudatight LQ, yra pluoštu sustiprinta skysta membrana, skirta naudoti patalpose ir sudaro garoizoliacinį, orui nepralaidų sluoksnį langų ir lauko durų montavimo siūlėje.

Soudatight Hybrid, Soudatight WP, Soudagum Hydro skirta naudoti išorėje ir apsaugo siū lę nuo vėjo ir vadens.

Tuo tarpu Soudatight SP ir Soudatight SP Gun yra specialiais pistoletais purškiamos garoizoliacinės mastikos.

Sandarumas patvirtintas standartais ir bandymais

Skystų membranų sandarumas yra patvirtintas IFT institute Rosenheim

Bandymai buvo atliekami keliais etapais – iš pradžių buvo tikrinamas jungties sandarumas su vandeniu ir oru (pagal EN 12114 ir EN 1027), o vėliau – senėjimo, mechaninio stiprumo bei vėjo apkrovos bandymai (pagal EN 12211: 200 ciklų ± 1000 Pa neigiamas / teigiamas vėjo slėgis).

Soudatight yra sertifikuotas pasyvios konstrukcijos komponentas.

Darbų eiga

Langų montavimas Soudal SWS sistemoje nėra nei daug laiko atimantis, nei itin sudėtingas procesas, tačiau jį turėtų atlikti kvalifikuoti montuotojai.

Šiltas langų montavimas 6 etapais:

 1. pagrindo paruošimas (ji turi būti išlyginta ir, jei reikia, nugruntuotas),
 2. priklijuoti juosteles (garams nepralaidžias ir garams pralaidžias) prie rėmo,
 3. mechaniškai sumontuoti rėmą,
 4. išorines (garams pralaidžias) juostas priklijuoti prie angokraščio,
 5. sujungimo tarpą tarp rėmo ir angokraščio užpildyti poliuretano putomis,
 6. nupjovus putų perteklių, vidinės (garo izoliacines) juostas priklijuoti prie angokraščio.

Langus keičiant senuose pastatuose, vietoj garo izoliacinių juostų rekomenduojama naudoti Soudatight skystąsias membranas. Sandarinimo mastikos, skirtingai nei garoizoliacinės juostos, gali būti tepamos net ant nelygių paviršių, kokie paprastai ir būna senuose pastatuose. Skystų Soudatight membranų naudojimas lango siūlės sandarinimui keičiant langus žymiai pagreitina šiltą langų montavimą.

Soudal Window System yra visapusiškas sprendimas, garantuojantis teisingą langų montavimą, sumažinantį šilumos nuostolius pastate. Priešingai nei tradicinis langų montavimo būdas, montuojant pagal SWS sistemą, termoizoliacinė medžiaga (sandarinimo putos) bus apsaugota nuo žalingo drėgmės poveikio, todėl nesuyrs ir išsaugos termo ir akustines savybes.

Tradicinis montažas palyginus su šiltu montavimu

Soudal Window System – tai kompleksinis sprendimas, garantuojantis teisingą langų montavimą, sumažinant šilumos nuostolius pastate. Priešingai nei tradicinis langų montavimo būdas, montuojant šiltai, termoizoliacinė medžiaga yra apsaugota nuo žalingo drėgmės poveikio, todėl nesuyra.


TRADICIŠKAI MONTUOTI LANGAI

ŠILTAS MONTAVIMAS

poliuretano putos tarnauja kaip šilumos ir garso izoliatorius
poliuretano putos tarnauja kaip šilumos ir garso izoliatorius
poliuretano putos yra vienintelis lango siūlės sandarinimo sluoksnis
poliuretano putos yra vienas iš trijų lango siūlės sandarinimo sluoksnių
izoliacijos sluoksnis yra vidurinis sluoksnis, apsaugotas nuo drėgmės garų barjerinėmis juostomis arba mastikomis
vidinio sandarinimo (apsaugos nuo drėgmės iš pastato vidaus) funkciją atlieka garų barjerinė juosta arba mastika
išorinio sandarinimo (apsaugos nuo kritulių) funkciją atlieka garams pralaidi juosta arba mastika
garams pralaidi juosta arba mastika leidžia vandens garams migruoti už pastato ribų.


LANGŲ MONTAVIMO ŠILTINIMO SLUOKSNYJE TERMO PROFILIŲ SISTEMA

MTF SYSTEM (Mounting Thermal Frame) – tai modulinė sistema langų ir išorinių durų montavimui šiltinimo sluoksnyje.

Sistema, tai moduliai pagaminti iš labai kieto EPS, kurio minimalus tankis yra 150 kg / m³ ir įspūdingas šilumos laidumo parametras λ 0,039 - 0,041 W / (mK).

MTF SISTEMA gali būti naudojama su bet kokio tipo langais ir durimis – tiek aliuminio, tiek mediniais, tiek plastiko.

Pagrindiniai moduliai gaminami 3 skirtingų matmenų, leidžiančių montuoti langą išnešus 80, 100 arba 120 mm nuo laikančiosios sienos. Pagamintų modulių ilgis yra 1200 mm, o tai leidžia be rūpesčių transportuoti ant standartinių palečių ir užtikrina lengvą montavimą.

Profiliai susijungia specialia jungtimi.

Spausk čia

Skaičiavimo rezultatus sumontuotam į izoliacinį sluoksnį su MTF 1.A rėmu langui rasite čia:

Modulių surinkimui ir jų sandarinimui naudojami statybiniai klijai polimerų pagrindu SOUDASEAL SWI. Tais pačiais klijais užsandarinami visi sujungimai.

Papildomai gaminamas popalanginis profilis per visą lango rėmo plotį.

Toks sprendimas leido montuoti apatines langų staktas be papildomo sujungimo rėmo varžtais, kurie naudojami tik langų rėmų šonuose ir viršuje.

Montavimas

Montavimo sistema yra labai lengvai sumontuojama paprastai įrankiais.
Montavimo sistemą sudaro 3 produktai:

1. Langų išnešimo profilis;
2. Poliuretano klijai;
3. Montavimo varžtai.

Pagrindinis sistemos elementas yra termo profilis. Jo funkcija yra apšiltinti langus iš išorės ir neleisti skverbtis vėjui, susidaryti kondensatui, kauptis drėgmei, atsirasti pelėsiui ir grybeliui.

Eiga:
1. Išsimatuojame kokio ilgio reikia profilio, prireikus profilius išsipjauname tokio, kokio mums reikia.
2. Gulsčiuku pasimatuojame lygumą, jog profilis prisiklijuotų lygiai, pasižymime kraštines ant sienos.
3.Sienai ir profiliui jokio grunto nereikia, tačiau jie turi būti švarūs, nepurvini. Galima klijuoti netgi ant drėgno paviršiaus.
4 Taigi, pasiruošiame profilį, pasidedame jį ant patogaus mums paviršiaus, tepame klijus dviem eilėm. Kaip parodyta paveikslėlyje, klijai tepami nuo vieno krašto iki kito pat galo.
5. Kampuose klijų juostos turi persikirsti.
6.Kai sukietėja klijai, profilis yra gręžiamas ir prisukamas varžtais prie sienos.

TAI KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ MONTAVIMĄ: Klijavimo metu aplinkos temperatūra turi būti nuo 0 iki +40 C, o klijavimo paviršiaus temperatūra – nuo 0 iki +35C. Klijuojant žemesnėje temperatūroje, rekomenduojama, klijus pašildyti šiltame vandenyje. Profilius prieš klijuojant reiktų laikyti šiltai.

https://www.youtube.com/watch?v=RsuzjpFwIRQ&t=163s

MONTAVIMO GEMBĖS LANGŲ MONTAVIMUI ŠILTINIMO SLUOKNYJE

Tai paprastas ir greitas langų montavimas šiltinimo sluoksnyje
• tinka visoms sistemoms (aliuminio, medžio, plastiko)
• tiesioginis įsukimas per lango rėmą į inkarą
• paprastas darbas atliekant pakeitimus arba pakeičiant langus
• sertifikuotas tvirtinimas prie mūro (tuščiavidurės plytos, dujų betonas)
• lango montavimas pagal atsparumo klasę RC2 nuo 2,5 mm medžiagos storio
• tinka montuoti langus su apsauga nuo kritimo
• maksimali apkrova išbandyta Ift-Rosenheim
Norėdami tinkamai atlikti montavimą izoliacijos sluoksnyje reikia atitinkamai parinkti tinkamas gembes.
Gembių tipas priklauso nuo kelių veiksnių:
 
 • Lango tipo, prie kurio jos bus tvirtinamos.
 • Sienos tipo, kurioje atliksime montavimo darbus.
 • Langų atramos taško ir sienos paviršiaus atstumo.
 • Lango svorio.
Naujo tipo SL-Console užtikrina didelį apkrovos perkėlimą išnešant langus dideliu atstumu nuo sienos. Papildoma apsauginė plokštelė apsaugo mūrą ir paskirsto taškines apkrovas per visą plotą.

Skaičiavimo rezultatus sumontuotam į izoliacinį sluoksnį su MTF 1.A rėmu langui rasite čia:

Knelsen bendras katalogas222

LANGŲ MONTAVIMO MAZGAI